Bitcoin Powyżej 16 400 USD jako więcej użytkowników PayPal zaczynają kupować krypto

Bitcoin Powyżej 16 400 USD jako więcej użytkowników PayPal rozpoczynających kupno Crypto 101
Źródło: Adobe/prima91
Bitcoin (BTC) rozszerzył swoje zyski w związku z wiadomością, że gigant płatności online PayPal otworzył swoje nowe usługi kryptograficzne dla wszystkich swoich użytkowników w USA (z wyjątkiem Hawajów), podwajając maksymalną kwotę w dolarach, która może być wydana na aktywa kryptograficzne.

„Mamy przyjemność ogłosić, że wszyscy uprawnieni posiadacze kont PayPal w USA mogą teraz kupować, przechowywać i sprzedawać kryptoteki bezpośrednio w systemie PayPal“ – powiedziała wczoraj firma.

W godzinach pikselowych (04:33 UTC) BTC handluje po 16.422 USD, co oznacza wzrost o 5% w ciągu dnia i prawie 6% w ciągu tygodnia. W pierwszej dziesiątce monet o kapitalizacji rynkowej, najpopularniejsza krypto waluta przewyższa tylko litecoin (LTC) (+6%, 62 USD), który jest również dostępny w systemie PayPal.

Firma oferuje również ethereum (ETH) i bitcoin cash (BCH). ETH wzrosła o 1% do 464 USD, BCH awansowała o 2% do 259 USD.

W swojej sekcji FAQ, PayPal potwierdził, że podwoił maksymalną kwotę w dolarach na cotygodniowe zakupy krypto walut do 20.000 USD, czyli więcej niż planowano dwa tygodnie temu (15.000 USD). Maksymalna kwota w dolarach za pojedynczy zakup kryptociągu wynosi również 20.000 USD.

Ponadto, do 31 grudnia nie ma żadnych dodatkowych opłat za korzystanie z tych nowych usług.

PayPal umożliwił właśnie dokonywanie zakupów kryptograficznych dla wszystkich uprawnionych klientów z USA. Dostałem powiadomienie i oto na co ono wygląda… https://t.co/J1KLamDWeL

– Eric Conner (@econoar)
Więc dla każdego, kto chce śledzić wolumeny kryptograficzne przechodzące przez PayPal…dane Paxos (ItBit) jest ich płynności dostarczania… https://t.co/HqWXHqXu9r

– Hunter Merghart (@HunterBM)
@bitcoinmom @MicroStrategy @Square Tak, i kilka innych powodów. Nie ma już żadnego pływaka. Dopiero zaczynamy

– Alan Silbert (@alansilbert)
Około dwóch tygodni temu firma wprowadziła te usługi do 10% swoich klientów w USA.

Wtedy Dan Schulman, dyrektor generalny PayPal, powiedział, że ich klienci są „bardzo chętni“ do rozpoczęcia korzystania z kryptografii, a ich lista oczekujących nowych użytkowników kryptografii przekroczyła ich oczekiwania „2-3“ razy.

Jak poinformowano, firma planuje rozszerzyć swoje nowe usługi kryptograficzne na inne kraje, jak również na Venmo, aplikację do obsługi portfeli cyfrowych firmy, w pierwszej połowie 2021 roku.