Elon Musk Najwyraźniej nie miałby nic przeciwko temu, żeby dostać swoje wynagrodzenie w BTC.

Elon Musk – południowoafrykański przedsiębiorca stojący za miliardowymi przedsięwzięciami, takimi jak SpaceX i Tesla – mówi, że chce potencjalnie dostać wypłatę w bitcoin, a przynajmniej jest zaintrygowany tym pomysłem.

Elon Musk chciałby dostać wypłatę w BTC?

Piżmo zawsze było tam, aby dać swoje myśli i pomysły na krypto. Problem w tym, że chodzi tam i z powrotem – tak bardzo, że trudno jest traktować go poważnie. Jest fanem krypto, czy nie? Czy jest to coś, co uważa za rewolucyjne, czy też wierzy, że wszystkie krypto staną się potencjalnie nieważne? Jego wcześniejsze komentarze skłoniły inwestorów i inwestorów do rozważenia obu tych kwestii.

W swojej ostatniej sztuczce z Bitcoin’ami stwierdza, że byłby zadowolony z potencjalnego otrzymania zapłaty w Bitcoin’ie gdzieś w przyszłości. Ben Mezrich – pisarz „Bitcoin Millionaires“ opublikował tweet, który wyjaśnił, że nigdy nie odrzuci możliwości „otrzymania zapłaty w bitcoin ponownie“. Piżmo odpowiedziało na tweeta prostą wiadomością: „Ja też nie“.

To może prowadzić do przekonania, że piżmo jest zaintrygowane bitcoin i wierzy, że ma wiele do zaoferowania. Trzeba się jednak zastanowić, na ile byłoby to słuszne, biorąc pod uwagę, że w przeszłości piżmo było dość surowe wobec cyfrowej waluty numer jeden na świecie pod względem pułapu rynkowego. Niedawno Piżmo zwróciło się do mediów społecznościowych z pytaniami o możliwość przeniesienia części rezerw finansowych Tesli na bitcoin.

Przesłanie to spotkało się ze szczególnym uznaniem Michaela Saylora, dyrektora generalnego MicroStrategy, który ostatnio przykuł dużą uwagę ze względu na nadmierne zakupy bitcoinów w 2020 roku. Firma jest jednym z pierwszych instytucjonalnych przedsięwzięć, którego celem jest otwarte wsparcie tego aktywa i wykupienie go, jak gdyby był to jakiś rodzaj narzędzia zabezpieczającego.

Saylor szybko zasugerował, że Musk zrobi swoim akcjonariuszom „przysługę“ i będzie mógł przekazać jak najwięcej pieniędzy Tesli do BTC. Fakt, że Piżmo nawet o to pytało, sugerowałby, że widzi coś w aktywach, ale patrząc na jego wcześniejsze komentarze na temat Bitcoinu, po drodze mogą pojawić się pewne wątpliwości.

Przed pytaniem o przeniesienie środków do BTC, Piżmo szybko rozbiło walutę i nazwało ją „bs jak fiat money“. Naturalnie, Piżmo odnosiło się do faktu, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy fundusze zostały mocno nadrukowane jako środek pobudzający dla obywateli dotkniętych trwającą pandemią koronaawirusa.

Ciężko jest wiedzieć, co on myśli.

Ale w tamtym czasie wielu widziało bitcoin jako coś, co może zabezpieczyć ich bogactwo w czasach sporów. Coś, co jest potencjalnie silniejsze niż fiat; waluta, która naprawdę może utrzymać swoją ziemię, a jednak Piżmo porównuje Bitcoin niekorzystnie do fiata i umieszcza go na tej samej zasadzie.

W tym samym przekazie Piżmo szybko wsparło Dogecoin’a, którego często wspierał w przeszłości. Nazywał go nawet „najlepszą monetą“.